Liczydełka suchościeralne dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 i 20 – 36 zł

Liczydełka suchościeralne dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 i 20 – 36 zł + przesyłka 12,99 (paczkomaty InPost)

 

lICZYDEŁKA SUCHOŚCIERALNE dla dzieci niedowidzących i słabowidzących

lICZYDEŁKA SUCHOŚCIERALNE dla dzieci niedowidzących i słabowidzących

Liczydełka suchościeralne przeznaczone są przede wszystkim dla dzieci niedowidzących i słabowidzących w szkołach powszechnych. Liczydełka są nieocenioną pomocą w nauce dodawania i odejmowania w zakresie 10 oraz 20 dla dzieci z poważnymi dysfunkcjami wzroku. Liczydełka są pomocne zarówno dla dziecka niedowidzącego (70% – 30% widzenia), dla dziecka słabowidzącego (30% do 5% widzenia), jak również dla dziecka z przedziału słabowzroczności głębokiej (poniżej 5% wzroku). Mogą być też dużą pomocą dla dzieci widzących w granicach normy, jednak z kłopotami w nauce matematyki.

Liczydełka służą do  nauki dodawania i odejmowania w zakresie 10 oraz 20. Przyczyniają się do utrwalenia graficznej formy liczebnej oraz przydają się jako pomoc edukacyjna szkolna w edukacji wczesnoszkolnej. 

Liczydełka pomagają w pierwszej kolejności w nauce dodawania i odejmowania do 10. Pomagają stworzyć wizualny wzorzec matematyczny, a przez to wizualne myślenie matematyczne w zakresie dodawania i odejmowania, a także pamięć wzrokową w tej umiejętności matematycznej. W drugiej kolejności pomagają przebrnąć przez przekroczenie progu dziesiątkowego, a więc dodawanie i odejmowanie w zakresie 20. Przekraczanie progu dziesiątkowego w dodawaniu oraz odejmowaniu jest niezwykle trudne dla dzieci z poważnymi dysfunkcjami wzroku.

Zestaw zawiera 3 plansze suchościeralne dwustronne, w których zawartych jest 6 liczydełek graficznych: 3 liczydełka w zakresie 10 oraz 3 liczydełka w zakresie 20.  

 

lICZYDEŁKA SUCHOŚCIERALNE dla dzieci niedowidzących i słabowidzących

lICZYDEŁKA SUCHOŚCIERALNE dla dzieci niedowidzących i słabowidzących

Do liczydełek suchościeralnych należy posiadać flamastry do tablic suchościeralnych. Najlepiej jest, kiedy rodzic idzie z dzieckiem do sklepu z przyborami szkolnymi i wspólnie wybierają najlepsze dla ucznia flamastry – dziecko musi wybrać wielkość i grubość flamastra, aby dobrze się go trzymało w ręce oraz aby flamaster odpowiednio pisał (mocny, ciemny kolor kreski). Do zmazywania planszy można używać ręcznika papierowego, miękkiej gąbki lub szmatki dostępnej w każdym sklepie gospodarczym.

 

Liczydełka suchościeralne wielokrotnego użytku, można  zamówić pisząc do nas na mail:  folksmolk@gmail.com

 

Płatności można dokonać w formie przelewu na konto lub poprzez BLIK, po wcześniejszym kontakcie mailowym:  folksmolk@gmail.com  lub w wiadomości do strony na Facebook:  Mamotatopokazmi

 

Zapraszamy do dołączenia do nas na Mamotatopokazmi na FB,  oraz na nasz profil FB, gdzie jesteśmy jako Doświadczalnia Świata.

 

Liczydełka suchościeralne dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 i 20 – Cena: 36 zł + przesyłka 12,99 (paczkomaty InPost)

 

Liczydełka suchościeralne wielokrotnego użytku dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, objęte są prawami autorskimi pracowni FolkSmolk.

 

Nasze strony:

mamotatopokazmi.pl

folksmolk.cba.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Connect with Facebook

+ 81 = 87